Logowanie dla agentów


Login:
Hasło:
Nie masz konta? Kliknij tutaj

SART-WEB
 
 
 


 
 
Symbol oferty:
1573/1719
Państwo:
no conv :
Region:
no conv :
Miasto:
no conv :
Profil wyjazdu:
Brak informacji
Transport:
Brak informacji
Wyżywienie:
Brak informacji
Zakwaterowanie:
Brak informacji
Touroperator:
musisz się zalogować
Wyposażenie:
    Brak informacji
śWIADCZENIA:
CENA PODSTAWOWA:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-RGN, LPQ-WAW
OPIS:
BIRMA - LAOS
Rangun - Inle Lake - Mandalay - Bagan - Mount Popa - Luang Phrabang - Vang Vieng - Vientiane - rejs ekskluzywną łodzią Wat Phu

DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Rangunu przez dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 2:
Przylot do Rangunu - obecnie Yangonu w godzinach popołudniowych. Transfer do hotelu odpoczynek. Spacer po okolicy, możliwość posmakowania lokalnej kuchni. Nocleg w Rangunie.

DZIEŃ 3:
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Birmy Rangunu. Rangun, mieszanka złotych pagód, angielskiej architektury kolonialnej. Tak wyglądał Bangkok, Sajgon czy Kalkuta pół wieku temu. Zwiedzanie zespołu świątynnego Shwegadon - jednej z największych stup świata, która zaczaruje nas na resztę podróży tak jak kiedyś Kiplinga -This is Burma and it will be quite unlike any land you know about …”.
Posąg leżącego Buddy, spacer po centrum miasta, czas na lunch, transfer na lotnisko. Przelot do Heho, transfer do przystani na jeziorze. Po drodze stop na zwiedzanie jednego z najczęściej utrwalanych na pocztówkach drewnianego klasztoru - zachowanego w oryginale. Przesiadka na łodzie, półgodzinna droga do hotelu położonego niezwykle malowniczo na środku jeziora. Czas na kolację, nocleg.

DZIEŃ 4:
Całodzienna wycieczka łodzią po jeziorze. Zwiedzanie klasztorów na wodzie (klasztor Skaczącego Kota), wiosek, targów, miejsc które skrywają tysiące stup będących spuścizną dawnych cywilizacji. Widok rybaków wiosłujących jedną nogą, pływające pola na których uprawia się wszystkie dostępne warzywa, morze hiacyntów zarastających wodne ścieżki, wodny raj dla oczu i dla ducha. Czas na lunch w restauracji na środku jeziora serwującej rybę w stylu Inle. Wizyty w wioskach których mieszkańcy specjalizują się w różnych rzemiosłach - tkactwie (ewenementem jest wykorzystanie nici z kwiatu lotosu w tej dziedzinie), wyrobach w złocie i srebrze, produkcji papierosów i cygar. Podglądanie codziennego życia mieszkańców. Odwiedziny u osławionych kobiet żyraf. Pod wieczór transfer do hotelu o zachodzie słońca. Nocleg.

DZIEŃ 5:
Wczesna pobudka, powrót do portu. Przejazd do jaskiń Pindaya mieszczących około 8000 posągów Buddy. Wizyta na targu (możliwość zakupu lokalnych koronek i przysmaków birmańskiej kuchni). Czas na lunch, przejazd na lotnisko, popołudniowy przelot do Mandalay (ok. godz. 17). W drodze do hotelu możliwość zakupu słynnej Myanmar whisky, zakwaterowanie w hotelu, spacer na nadrzeczny bulwar przy Irawadi. Czas na lunch na wolnym powietrzu z widokiem na majestatyczną rzekę. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6:
Po śniadaniu przeprawa statkiem na drugą stronę rzeki Irawadi, celem podróży jest Mingun - wioska, w której miała powstać największa stupa świata, projekt pewnego szalonego króla przerwany trzęsieniem ziemi. Oglądanie największego bijącego dzwonu na świecie i białej stupy w kształcie tortu wybudowanej przez króla Bodawpaya ku czci jego zmarłej żony. Powrót do Mandalay, czas na lunch. Po południu Największa Księga Świata - świątynia Kuthodaw wybudowana przez króla Mindon Mina na pamiątkę V synodu buddyjskiego, drewniany klasztor Shwenandaw - jedyny budynek ocalały z zespołu Pałacu Królewskiego, arcydzieło sztuki snycerskiej, święty posąg Mahamuniego. Na zachód słońca przejazd w okolice Amarapury i spacer po najdłuższym moście tekowym. Czas na kolację, nocleg.

DZIEŃ 7:
Rejs statkiem z Mandalay do Bagan. Kalejdoskop prowincjonalnych pejzaży z bajkowymi ociekającymi złotem budowlami, łodzie i tratwy, malownicze wioski i dziesiątki pagód, scenki rodzajowe z życia najdalszej birmańskiej prowincji. Lunch na pokładzie. Wieczorem przypłynięcie do Bagan - miasta które w czasach potęgi państwa birmańskiego mogło poszczycić się kilkunastoma tysiącami pagód a do dnia dzisiejszego zostało ich około kilku tysięcy. Transfer do hotelu. Po drodze obserwacja podświetlonych stup - starych budowli z których słynie Bagan. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 8:
Bagan - jedyne takie miejsce na ziemi, dzisiaj wioska i…tysiące świątyń, Shwezigon na rozpoczęcie dnia, jedna z pierwszych powstała na tym terenie, wybudowana przez założyciela dynastii bagańskiej króla Anawrathe. Htilo Minlo świątynia będąca pamiątką po demokratycznym królu i nosząca jego imię, Wetkyi-In Gubyaukkyi jedna z nielicznych udekorowana przepięknymi freskami. Ananda Paya nazwana tak na cześć ukochanego ucznia Buddy - najpiękniejsza ze wszystkich. Czas na lunch nad rzeką. Po południu wizyta w Manuha Paya świątyni wybudowanej przez przebywającego w niewoli birmańskiej króla Monów, odwiedziny w najbardziej masywnej ze wszystkich, przypominającej kształtem piramidy egipskie - Dhammayangyi oraz najwyższej z nich Thabyinnyu. Obserwacja lasu pagód w świetle zachodzącego słońca z ostatniego poziomu świątyni Shwesandaw. Fakultatywnie wyjście na przedstawienie marionetek połączone z kolacją, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9:
Wycieczka do Mount Popa - świętej góry natów, duchów opiekuńczych żyjących według Birmańczyków w niemalże każdym drzewie, na szczytach gór i w strumykach. Po popołudniu przejazd na lotnisko, wylot do stolicy Birmy. Przylot do Rangunu w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, czas na kolację pod lampionami. Nocleg.

DZIEŃ 10:
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Rangunie. Wylot do Luang Phrabang przez jeden z azjatyckich portów tranzytowych. Przylot w godz. późno-popołudniowych do Luang Phrabang - jednego z najbardziej niezwykłych miast w Azji południowo-wschodniej. Transfer do hotelu, zakwaterowanie a następnie spacer po mieście, które ma szanse zadziwić kolorytem, bogactwem oferowanych towarów, strojami etnicznych grup przybywających na wieczorny targ. Czas na kolację w jednej z restauracji położonej nad Mekongiem, nocleg w Luang Prabang - mieście gdzie co druga kamienica znajduje się na liście UNESCO.

DZIEŃ 11:
Wcześnie rano podglądanie procesji mnichów wędrujących ulicami Luang Prabang. Dla chętnych możliwość obdzielenia mnichów jałmużną, dla szczęściarzy spotkanie z ostatnią księżniczką Laosu…Wizyta na porannym targu gdzie serwowane są różne przysmaki z grilla. Powrót do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie najważniejszych świątyń - Świątynia Vissunarad (Wisunalat), Świątynia Wat Mai oraz Wat Aham. Następnie przejazd nad wodospad Khouang Si, kąpiel w krystalicznie czystej wodzie, czas na lunch w pięknej scenerii parku krajobrazowego. W drodze powrotnej zwiedzanie okolicznych wiosek Hmongów i innych grup etnicznych. Powrót do miasta, oddanie się przyjemności spacerów po zaułkach, dla zakupoholików - niezliczone galerie, dla smakoszy ciąg dalszy odkrywania niespodzianek kuchni laotańskiej. Nocleg w Luang Prabang.

DZIEŃ 12:
Śniadanie. Wizyta w najpiękniejszej ze świątyń Wat Xieng Hong oraz w Pałacu Królewskim. Następnie przejażdżka na grzbietach słoni po malowniczych okolicach Luang Prabang. Powrót do miasta, czas na lunch - koniecznie z sałatką z kwiatów lotosu. Po południu wizyta w Świątyni Santi Chedi na obrzeżach miasta i wiosce tkaczy. Wieczorem czas na korzystanie z licznych uroków Luang Prabang . Nocleg.

DZIEŃ 13:
Po śniadaniu przejazd przez urokliwe górzyste tereny w kierunku Vang Vieng. Podziwianie formacji krasowych, przystanki i krótkie spacery przez małe wioski zamieszkałe przez ludność LAO - niezwykła okazja do podejrzenia życia mieszkańców, nienawykłych do kontaktu z turystą. Pod wieczór przyjazd do Vang Vieng. Spacer po okolicy, czas na kolacje. Nocleg w Vang Vieng.

DZIEŃ 14:
Przejazd do północnej części Vang Vieng. Zwiedzanie jaskini Tham Xang (tzw. jaskini słonia), wizyta w jaskini Tham Hoi (jaskini ślimaka) - możliwość kąpieli. Kontynuacja zwiedzania najpiękniejszej z jaskiń - Tham Loup (głębokiej jaskini). Ostatnia na trasie to Tham Nam (wodna jaskinia), dla chętnych możliwość zażycia sportu, z którego słynie to prowincjonalne miasteczko - tubingu (pływanie na oponach). Opcja ta dostępna przy odpowiednim poziomie wody. Powrót do hotelu i nocleg w Vang Vieng.

DZIEŃ 15:
Po śniadaniu spacer do jaskini Jong. Przejazd do stolicy Laosu - Vientiane z krótkim postojem w wioskach Hmong i Sa Paper. Przyjazd do Vientiane, zwiedzanie najpiękniejszych ocalałych po pogromach Tajów - świątyń - Wat Sisaket, Wat Ho Prakeo. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na lunch. Po południu wizyta u podnóża królewskiej stupy Luang - symbolu Laosu. Wejście na Patuxai, laotański łuk triumfalny pełniący funkcję punktu widokowego. Wieczorem spacer nad Mekongiem, obserwacja panoramy przygranicznego miasta Tajlandii na drugim brzegu rzeki. Wizyta na lokalnym targu, czas na kolację, nocleg.

DZIEŃ 16:
(wt, czw, sob) Wcześnie rano transfer na lotnisko i przelot do Pakse. Po przylocie transfer do domu kawy - Sinouk. Około godziny 09.30 - 10.00 transfer do przystani i zaokrętowanie na statku. Rejs do Champassak, lunch na pokładzie. Zwiedzanie ruin Wat Phu - pochodzącego z X wieku kompleksu świątyń, który dla Laotańczyków ma takie znaczenie jak dla Kmerów - Angkor Wat, zwiedzanie muzeum, spacer do najwyższej świątyni kompleksu, powrót na statek. Kolacja o zachodzie słońca na pokładzie, nocleg.

DZIEŃ 17:
Śniadanie na łodzi i kontynuacja rejsu do zapomnianej przez Boga i ludzi miejscowości Huei Thamo. Krótki marsz do ukrytej w dżungli - świątyni Oum Moung. Powrót na statek, lunch. Dalszy rejs pośród archipelagu 4000 wysp. Po południu wizyta w wiosce Ban Dua Tae, gdzie czas zatrzymał się i dokąd nie dotarła jeszcze zaraza masowej turystyki. Bratanie się z mieszkańcami wioski na różne sposoby. Powrót na łódź. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 18:
Śniadanie na pokładzie, wizyta w wiosce Ban Dong Veuthong. Przesiadka na małą łódkę, opływanie licznych, małych wysepek rozrzuconych na Mekongu. Na wyspie Done Khong zwiedzanie starej francuskiej linii kolejowej. Lunch w wiosce Xieng Di. Po południu przejazd blisko granicy kambodżańskiej nad wodospad Khoe Phapheng, nazywany -Niagarą Wschodu”. Powrót do Pakse, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 19:
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot przez azjatycki port tranzytowy do Europy.

DZIEŃ 20:
Przylot do europejskiego portu tranzytowego, przesiadka na samolot lecący do Polski. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

TERMINY:
18.01 - 06.02.2017
08.03 - 27.03.2017
11.10 - 30.10.2017

CENA:
7 987 PLN + 2 380 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 7 987 PLN + 1 300 USD x kurs sprzedaży PKO S.A. płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)
3 rata: 1 080 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
- bilety na trasie Warszawa - Rangun; Pakse - Warszawa
- przeloty wewnętrzne Rangun - Heho - Mandalay; Bagan - Rangun - Luang Phrabang; Vientiane - Pakse
- zakwaterowanie w hotelach 3*** , pokoje 2-osobowe z łazienkami; podczas rejsu łodzią Wat Phu, 2-osobowe kabiny
- śniadania na całej trasie, podczas rejsu po rzece Mekong FB
- wizy
- transport na całej trasie - mikrobus, autobus, łódź, samolot
- opłaty za przewodników lokalnych
- opieka pilota-przewodnika polskojęzycznego na całej trasie
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA:
- bilety wstępu i opłaty lotniskowe 120 USD
- zwyczajowe napiwki ok. 80 USD
- pozostałe posiłki (aranżuje pilot)
- dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelach 720 USD (dopłata do kabiny 1-os. 230 USD)

UWAGA: Wskazana ochrona przeciwmalaryczna

Atrakcje:
TERMIN:
Biuro Turystyczne Kompas. Jasło ul. Staszica 34. tel/fax 013 44 64 870.