Logowanie dla agentów


Login:
Hasło:
Nie masz konta? Kliknij tutaj

SART-WEB
 
 
 


 
 
Symbol oferty:
1574/1719
Państwo:
no conv :
Region:
no conv :
Miasto:
no conv :
Profil wyjazdu:
Brak informacji
Transport:
Brak informacji
Wyżywienie:
Brak informacji
Zakwaterowanie:
Brak informacji
Touroperator:
musisz się zalogować
Wyposażenie:
    Brak informacji
śWIADCZENIA:
CENA PODSTAWOWA:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-RGN, LPQ - WAW
OPIS:
BIRMA - ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK
Rangun - jezioro Inle - Mandalay - Bagan

DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Birmy przez dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 2:
Przylot do Rangunu - obecnie Yangonu w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu. Możliwość spaceru po okolicy i posmakowania miejscowej kuchni. Nocleg w Rangunie.

DZIEŃ 3:
Prawdziwa przygoda w najbardziej fascynującym kraju Azji południowo-wschodniej. Rangun, mieszanka złotych pagód i angielskiej architektury kolonialnej. Tak wyglądał Bangkok, Sajgon czy Kalkuta pół wieku temu. Zwiedzanie zespołu świątynnego Shwedagon - jednej z największych stup świata, która zaczaruje nas na resztę podróży tak jak kiedyś Kiplinga - - This is Burma and it will be quite unlike any land you know about…” Posąg leżącego Buddy, spacer po centrum miasta, czas na lunch, transfer na lotnisko. Przelot do Heho. Transfer do przystani na jeziorze. Po drodze stop na zwiedzanie jednego z najczęściej utrwalanych na pocztówkach drewnianego klasztoru - zachowanego w oryginale. Przesiadka na łodzie, półgodzinna droga do hotelu położonego niezwykle malowniczo na środku jeziora. Czas na kolację, nocleg.

DZIEŃ 4:
Całodzienna wycieczka łodzią po jeziorze. Zwiedzanie klasztorów na wodzie (Klasztor Skaczącego Kota), wiosek, targów, miejsc które skrywają tysiące stup będących spuścizną dawnych cywilizacji. Widok rybaków wiosłujących jedną nogą, pływające pola na których uprawia się wszystkie dostępne warzywa, morze hiacyntów zarastających wodne ścieżki mają szanse sprawić, że będzie to jeden z najbardziej niezapomnianych dni wyprawy. Czas na lunch w restauracji na środku jeziora serwującej rybę w stylu Inle. Wizyty w wioskach których mieszkańcy specjalizują się w różnych rzemiosłach - tkactwie, (ewenementem jest wykorzystanie nici z kwiatu lotosu w tej dziedzinie), wyrobach w złocie i srebrze, produkcji papierosów i cygar przybliżą nam życie codzienne na jeziorze. Odwiedziny u osławionych kobiet - żyraf. Pod wieczór transfer do hotelu o zachodzie słońca. Nocleg.

DZIEŃ 5:
Wcześnie rano powrót do portu. Przejazd do jaskiń Pindaya mieszczących około 8000 posągów Buddy. Czas na lunch, wizyta na targu (możliwość zakupu lokalnych koronek i przysmaków birmańskiej kuchni). Przejazd na lotnisko, popołudniowy przelot do Mandalay, transfer do hotelu, czas na kolację, nocleg.

DZIEŃ 6:
Po śniadaniu przeprawa statkiem na druga stronę rzeki Irawadi, celem podróży jest Mingun - wioska, w której miała powstać największa stupa świata, projekt pewnego szalonego króla przerwany trzęsieniem ziemi. Oglądanie największego bijącego dzwonu na świecie i białej stupy w kształcie tortu wybudowanej przez króla Bodawpaya ku czci jego zmarłej żony. Powrót do Mandalay, czas na lunch. Po południu Największa Księga Świata -świątynia Khutodaw wybudowana przez króla Mindon - Mina na pamiątkę V synodu buddyjskiego, drewniany klasztor Shwenandaw - jedyny budynek ocalały z zespołu Pałacu Królewskiego, arcydzieło sztuki snycerskiej, święty posąg Mahamuniego. Na zachód słońca przejazd w okolice Amarapury i spacer po najdłuższym na świecie moście tekowym. Czas na kolację, nocleg.

DZIEŃ 7:
Rejs statkiem z Mandalay do Bagan. Kalejdoskop prowincjonalnych pejzaży i bajkowych ociekających złotem budowli, łodzie i tratwy, malownicze wioski i dziesiątki pagód, scenki rodzajowe z życia najdalszej birmańskiej prowincji. Lunch na pokładzie. Wieczorem przypływamy do Bagan - miasta, które w czasach potęgi państwa birmańskiego mogło poszczycić się kilkunastoma tysiącami pagód a do dnia dzisiejszego zostało ich około kilku tysięcy. Transfer do hotelu. Po drodze obserwacja podświetlonych stup - starych budowli z których słynie Bagan. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 8:
Bagan - jedyne takie miasto na ziemi, dzisiaj wioska i… tysiące świątyń. Shwezigon na rozpoczęcie dnia, jedna z pierwszych powstała na tym terenie, wybudowana przez założyciela dynastii bagańskiej króla Anawrathe. Htilo Minlo świątynia będąca pamiątką po demokratycznym królu i nosząca jego imię, Wetkyi-In Gubyaukkyi jedna z nielicznych udekorowana przepięknymi freskami. Ananda Paya nazwana tak na cześć ukochanego ucznia Buddy - najpiękniejsza ze wszystkich. Pora lunchu pozwoli nam na krótki odpoczynek nad rzeką. Po południu wizyta w Manuha Paya świątyni wybudowanej przez przebywającego w niewoli birmańskiej króla Monów, odwiedziny w najbardziej masywnej ze wszystkich, przypominającej kształtem piramidy egipskie- Dhammayangyi oraz najwyższej z nich - Thabyinnyu. Obserwacja lasu pagód w świetle zachodzącego słońca z ostatniego poziomu świątyni Shwesandaw. Fakultatywnie wyjście na przedstawienie marionetek połączone z kolacją, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9:
Wycieczka do Mount Popa - świętej góry natów, duchów opiekuńczych żyjących według Birmańczyków w niemalże każdym drzewie, na szczytach gór i w strumykach. Po południu przejazd na lotnisko, przelot z Bagan do Yangonu. Przylot do Rangunu, transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 10:
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Rangunie, wylot do Warszawy przez dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 11:
Przylot do europejskiego portu tranzytowego, przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

Opcja dodatkowa:
wypoczynek na Ngapali Beach, dopłata 740 PLN + 560 USD
Cena opcji zawiera:
- przelot Rangun - Thandwe - Rangun,
- zakwaterowanie w hotelu 3***,
- pokoje 2 - os,
- wyżywienie - śniadania,
- transfer lotnisko - hotel - lotnisko.
Cena opcji nie zawiera:
- dopłata do pok. 1-os. 330 USD.

DZIEŃ 10:
Około południa transfer na lotnisko i przelot do Thandwe, przejazd do hotelu na plaży Ngapali. Jesteśmy w miejscu, które daje poczucie pobytu na końcu świata.

DZIEŃ 11 - 12:
Śniadanie. Odpoczynek na prawie dziewiczej plaży i kąpiele w krystalicznej wodzie. Wieczorem kolacje w ulicznych knajpkach udekorowanych lampkami jak bożonarodzeniowe choinki.

DZIEŃ 13:
Śniadanie. Do południa korzystanie z promieni słonecznych. Około południa przejazd na lotnisko w Thandwe, przelot do Yangonu. Czas na zakup ostatnich pamiątek. Transfer do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 14:
Wcześnie rano transfer na lotnisko w Rangunie. Wylot do Warszawy przez dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 15:
Przylot do europejskiego portu tranzytowego. Przesiadka na samolot do Polski. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

UWAGA: przy liczbie chętnych mniejszej niż 8 osób, opcja realizowana będzie bez udziału pilota.

TERMINY:
14.01 - 24.01 / 28.01.2017
28.01 - 07.02 / 11.02.2017
03.11 - 13.11 / 17.11.2017
28.12.2017 - 07.01.2018 / 11.01.2018*

*termin świąteczno-sylwestrowy - dopłata 970 PLN + 150 USD

CENA:
6 280 PLN + 1 250 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 6 280 PLN (minus 1 rata)
3 rata: 1 250 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
- bilety na trasie Warszawa - Rangun - Warszawa
- przeloty wewnętrzne na trasie Rangun - Heho - Mandalay; Bagan - Rangun
- rejs statkiem z Mandalay do Bagan
- zakwaterowanie w hotelach 3***; pokoje 2-osobowe z łazienkami,
- śniadania,
- wizy do Birmy
- transport na całej trasie - mikrobus, autobus, łódź
- opłaty za przewodników lokalnych
- opiekę pilota-przewodnika polskojęzycznego
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA:
- bilety wstępu i opłaty lotniskowe - 150 USD
- zwyczajowe napiwki - ok. 70 USD
- pozostałe posiłki (aranżuje pilot)
- dopłata do pokoju jednoosobowego 550 USD

UWAGA: Wskazana ochrona przeciwmalaryczna

Atrakcje:
TERMIN:
Biuro Turystyczne Kompas. Jasło ul. Staszica 34. tel/fax 013 44 64 870.