Logowanie dla agentów


Login:
Hasło:
Nie masz konta? Kliknij tutaj

SART-WEB
 
 
 


 
 
Symbol oferty:
1559/1719
Państwo:
no conv :
Region:
no conv :
Miasto:
no conv :
Profil wyjazdu:
Brak informacji
Transport:
Brak informacji
Wyżywienie:
Brak informacji
Zakwaterowanie:
Brak informacji
Touroperator:
musisz się zalogować
Wyposażenie:
    Brak informacji
śWIADCZENIA:
CENA PODSTAWOWA:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-SYD, AKL-WAW, Ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych
OPIS:
NOWA ZELANDIA (Wyspa Północna i Południowa)

Auckland - Waitomo - Hobbiton - Rotorua - Wai-O-Tapu - Park Narodowy Tongariro - Wellington - Picton - Zatoka Tasmana - Punakaiki - Fox Glacier - Queenstown - Park Narodowy Fiordland - Mt Cook - Jezioro Tekapo - Półwysep Banksa - Christchurch

Dzień 1 - 2:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Nowej Zelandii przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 3:
Przylot do Auckland, transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie największego miasta Nowej Zelandii. Spacer po Queen Street wśród kolonialnych zabytków i współczesnych drapaczy chmur oraz wizyta w słynnej marinie Viaduct, goszczącej regaty -America’s Cup”. Na dobre zakończenie dnia podziwianie panoramy -miasta żagli” ze wzgórza Mt. Eden. Nocleg.

Dzień 4:
Rano przyjazd z Auckland do Waitomo, spływ podziemną rzeką w jaskini Waitomo, podziwianie wspaniałych stalagmitów i stalaktytów oraz iskrzących w ciemnościach milionów świetlików! Następnie wizyta w Otorohanga Kiwi House - możliwość zobaczenia słynnego ptaszka kiwi (symbolu Nowej Zelandii) i innych endemicznych ptaków. W drodze do Rotorua postój na farmie Hobbiton - specjalnie dla wielbicieli -Hobbita” i -Władcy Pierścieni”. Nocleg w Rotorua.

Dzień 5:
Zwiedzanie Rotorua i otaczającej miasto krainy zjawisk geotermalnych. Wizyta na farmie i pokaz strzyżenia owiec. Odwiedziny w wiosce Maorysów, którzy umilą czas śpiewem i tańcem. Będzie także okazja do zobaczenia ptaszka kiwi. Po południu piknik nad powulkanicznym Jeziorem Błękitnym i spacer wśród olbrzymich sekwoi w lesie Whakarewarewa. Wieczorem fakultatywnie kąpiele w słynnych gorących źródłach Polynesian Spa. Nocleg w Rotorua.

Dzień 6:
Z samego rana wyjazd do parku geotermalnego Wai-O-Tapu - podziwianie gorących źródeł, bulgocącego błota, wielobarwnych jeziorek oraz gejzerów. Następnie postój przy huczącym wodospadzie Huka oraz nad jeziorem Taupo (największym w Nowej Zelandii). Dalszy przejazd na południe w stronę wulkanów Parku Narodowego Tongariro. Po południu spacer na zboczach wulkanu, będący rozgrzewką przed wyzwaniem następnego dnia. Nocleg w wiosce Whakapapa lub okolicy.

Dzień 7:
Całodniowa wycieczka do świata -Mordoru” - trekking w scenerii filmowych plenerów Wulkanu Tongariro. Wędrówka pośród pokładów zastygłej lawy, kraterów, wód termalnych, szmaragdowych jeziorek i pięknych zielonych lasów, z ośnieżonymi szczytami w tle. Tereny te posłużyły twórcom ekranizacji -Władcy Pierścieni” jako plan do realizacji najmroczniejszych scen całej trylogii. Fakultatywnie dzień wolny na samodzielne spacery, podglądanie uroku okolicy. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 8:
Po śniadaniu przejazd dalej na południe do miasta stołecznego Wellington. Po drodze okazja (tylko dla zuchwałych), by oddać skok na bungee - nie ma na to lepszego miejsca niż Nowa Zelandia, będąca światową stolicą sporów ekstremalnych! Reszta podziwia… Po południu zwiedzanie Wellington - centrum biznesowe, parlament, katedra oraz wjazd kolejką do Ogrodu Botanicznego, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto położone nad zatoką wśród wulkanicznych wzgórz. Nocleg w Wellington.

Dzień 9:
Poranna wizyta w nowoczesnym i interaktywnym Muzeum Te Papa, gdzie można zobaczyć m.in. egzemplarz kałamarnicy kolosalnej, przekonać się, co czuję człowiek podczas trzęsienia ziemi oraz zapoznać bliżej z kulturą i sztuką Maorysów. Następnie trzygodzinna przeprawa promem przez Cieśninę Cooka na Wyspę Południową. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż Sundu Królowej Charlotty do Havelock. Kolacja z miejscowymi małżami w roli głównej. Nocleg w Havelock.

Dzień 10:
Przejazd na zachodnie wybrzeża Wyspy Południowej. Po drodze przystanek w Nelson - spacer po centrum i krótkie plażowanie nad Zatoką Tasmana. Następnie przeprawa przez górski przełom rzeki Buller - przystanek na przejście po najwyższym moście wiszącym w Nowej Zelandii. Niedaleko Westport postój na malowniczym przylądku Foulwind - podglądanie tamtejszej kolonii fok. Nocleg w Greymount.

Dzień 11:
Przejazd na południe wzdłuż wybrzeży Morza Tasmana. Postój w Punakaiki i spacer pośród niezwykłych formacji -skał naleśnikowych”, otoczonych gęstym pierwotnym buszem. Po przybyciu do Parku Narodowego Westland piesze wycieczki do czoła lodowców Franciszka Józefa i Foxa, które - jako jedyne na świecie - spływają do lasu deszczowego. Fakultatywnie półgodzinny lot helikopterem wokół najwyższych szczytów Alp Południowych z lądowaniem na jednym z lodowców. Nocleg w Fox Glacier.

Dzień 12:
Opuszczamy region zachodniego wybrzeża. Przejazd przez Park Narodowy Aspiring - tolkienowski Isengard w filmowej ekranizacji -Władcy Pierścieni” - z przystankami przy wodospadach i przełomach górskich rzek. Po wyjeździe z krainy ciemnych lasów deszczowych i zmianie krajobrazu postoje w punktach widokowych nad niesamowitymi polodowcowymi jeziorami Wanaka i Hawea. Mini-trekking na Mt. Iron, ze szczytu której roztacza się wspaniała panorama okolicznych gór i jezior. Na koniec dnia dotarcie do Queenstown - nowozelandzkiej stolicy sportów ekstremalnych. Nocleg.

Dzień 13:
Dzień z adrenaliną w Queenstown! Tego dnia miłośnicy mocnych wrażeń będą mieli okazję skorzystać z atrakcji podnoszących poziom tego hormonu do maksimum. Fakultatywnie można będzie oddać skok na bungee, odbyć rejs odrzutową motorówką po rwącej górskiej rzece, wyskoczyć z samolotu ze spadochronem i nie tylko. Turystom ceniącym spokój proponujemy spacery po ogrodach botanicznych oraz degustację wina w lokalnej winnicy. Przed zachodem słońca wjazd kolejką linową na górę ponad Queenstown, skąd można podziwiać bajeczne krajobrazy okolicznych gór i jeziora Waikatipu.

Dzień 14:
Eskapada do największego parku narodowego Nowej Zelandii - Fiordland National Park. Górską drogą, opisywaną przez Kiplinga jako ósmy cud świata, dotrzemy nad brzeg Milford Sound. Rejs statkiem po czarującym fiordzie, podziwianie otaczających go niebosiężnych gór, gęstych lasów deszczowych i olbrzymich wodospadów. Zobaczymy też -ujście” zatoki do otwartego morza. Powrót na nocleg do Queenstown.

Dzień 15:
Od rana kierujemy się do podnóży Mt. Cook, najwyższego szczytu Alp Południowych. Tam spacer szlakiem prowadzącym wśród lodowców, powstających glacjalnych form krajobrazu i alpejskich łąk. Wędrówka pod czoło 27-kilometrowego lodowca Tasmana - najdłuższego w Nowej Zelandii. Następnie przejazd nad polodowcowe jeziora Pukaki i Tekapo o nienaturalnie lazurowej barwie wody. Nocleg na trasie.

Dzień 16:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku półwyspu Banksa, na którym powulkaniczne górskie krajobrazy kontrastują z malowniczymi zatokami. Postój w nadmorskiej miejscowości Akaroa - dawnej kolonii francuskiej, która do dzisiaj zachowała oryginalną atmosferę. Po wjeździe ekstremalnie krętą drogą na środek półwyspu piesza wycieczka szlakiem o niesamowitych walorach widokowych. Następnie przejazd do Christchurch i spacer po centrum miasta, które odradza się po katastrofalnym trzęsieniu ziemi sprzed kilku lat. Nocleg w Christchurch.

Dzień 17:
Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy z przesiadką w Azji i Europie.

Dzień 18:
Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.


TERMINY:
20.12 - 06.01.2017*
15.01 - 01.02.2017
12.02 - 01.03.2017
09.03 - 26.03.2017
12.10 - 29.10.2017
09.11 - 26.11.2017
23.11 - 10.12.2017
20.12 - 05.01.2018*
10.01 - 27.01.2018

*termin świąteczno-sylwestrowy, dopłata 1400 PLN + 230 EUR


CENA:
9 890 PLN + 1 970 EUR
1 rata:
800 PLN płatne przy zapisie
2 rata:
9 890 PLN płatne na 35 dni przed wylotem (minus 1 rata)
3 rata:
1 970 EUR uczestnik zabiera na płatności u kontrahentów


CENA ZAWIERA:
- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Auckland, Christchurch - Warszawa
- transfery, przejazdy wewnętrzne autokarem/mikrobusem
- zakwaterowanie - hotele i motele 3***, pokoje 2-osobowe z łazienką
- wyżywienie - śniadania na całej trasie, lunch podczas rejsu po Milford Sound
- opieka polskiego pilota - przewodnika
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 PLN)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE:
- bilety wstępu - 230 EUR
- opłaty lotniskowe - 20 EUR
- pozostałe posiłki (aranżuje pilot)
- zwyczajowe napiwki
- dopłata do pokoju jednoosobowego - 580 EUR


Atrakcje:
TERMIN:
Biuro Turystyczne Kompas. Jasło ul. Staszica 34. tel/fax 013 44 64 870.